Dachy ze strzechy - piękne i praktyczne

Strzecha - naturalność, trwałość, klimat

Strzecha należy do pokryć biodegradowalnych, a wykorzystywany surowiec jest odnawialny. Trwała trawa, jaką jest trzcina pospolita, ma wysoką tolerancję na ogień, mróz, wysokie pH i zasolenie. Ścisłe ułożenie materiału na dachu sprawia, że szczelność pokrycia z trzciny wynosi 100%. W czasie intensywnych opadów atmosferycznych woda powinna przenikać w głąb poszycia najwyżej na kilkanaście milimetrów.

Podstawowym zabezpieczeniem przed ogniem jest impregnacja powierzchni strzechy jak również użycie żaroodpornego drutu chromoniklowego do wiązania trzciny. Materiał ten w wysokich temperaturach nie traci wytrzymałości i nie odkształca się. Dzięki tym właściwością drut nie pozwala na rozluźnienie trzciny, a tym samym utrudnia dostęp tlenu, tworząc z warstwy trzciny czasową zaporę dla rozprzestrzeniającego się ognia.

 

trzcina_cieta
Altana ogrodowa z dachem trzcinowym

Trwałość dachów ze strzechy

Strzecha dobrze i profesjonalnie położona to inwestycja na lata. Trwałość pokrycia to 25 lat, ale 40 lub więcej lat nie jest wyjątkiem. Żywotność strzechy jest zależna od wielu czynników. Głównych z nich jest kąt nachylenia dachu, który powinien wynosić nie mniej niż 45o, ale także jakość użytej trzciny, kunszt strzecharza i nasłonecznienie dachu. Ważną rolę    w osiągnięciu optymalnej żywotności dachu odgrywa jego konserwacja. Trzcina jest dobrym izolatorem termicznym i akustycznym. Dzięki porowatemu wnętrzu, dach doskonale tłumi i pochłania dźwięk.

Pokrycia trzcinowe to jedne z nielicznych, które są ekologiczne ,a zarazem bardzo modne, oraz spełniają podstawowe zadania pokrycia dachowego jakim jest ochrona budynku przed czynnikami atmosferycznymi.

Dachy ze strzechy

Jakie są główne zalety dachów ze strzechy (trzciny)?

Dachy wykonane ze strzechy są jednym najbardziej ekologicznych i naturalnych rozwiązań - to oczywiste. Nie każdy jednak wie, że tego typu dachy są również trwałe oraz zapewniają doskonałe właściwości izolacyjne. Chronią zarówno przed niską (lub wysoką) temperaturą oraz pochłaniają dźwięki.

Przy odpowiednim montażu (bez izlozacji) strzechowe dachy zapewniają również doskonałą wentylację oraz specyficzny mikroklimat całego domu.

Jednak dla prawdziwych koneserów budownictwa naturalnego, niepowtarzalny wygląd jest najważniejszą zaletą strzechowych dachów. Fakt, taki dach od razu buduje ,,klimat" całej nieruchomości :).

Kontakt

Masz pytania dotyczące dachów z trzciny lub altan ogrodowych? Napisz do nas lub zadzwoń!

Telefon: 506 172 932

Łask, ul. Żeromskiego 53, województwo Łódzkie

Wykonujemy dachy z trzciny w Łodzi, Warszawie oraz okolicznych miejscowościach.